window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '239313143246779', xfbml : true, version : 'v2.9' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); class="single single-post postid-698 single-format-standard m-has-header-bg wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2 vc_responsive">

Duke ju falenderuar për pjesëmarrjen në audicione, kemi kënaqesinë të shpallim kastin e dy prej premierave të sezonit të vjeshtës në Teatrin Metropol.

TRE DHENDURET nga Dionis Bubani, me regji të Sonila Kapidanit. Intrepretojnë:

MENTARI – Gezim Rudi
DUDUMI – Pjerin Vlashi
XHEVAHIRI – Aleksander Kondi
BENIAMINI – Lindar Kraja
ZENUNI – Roerd Toce
EDUARDI – Margent Caushi
FLUTURA – Linda Jarani
*me pjesëmarrjen e veçante të Hajrie Rondos në rolin e SANIJES
SANIJA II – Elona Hyseni

MENDOHU XHIAKOMINO nga Luigi Pirandello, me regji të Milto Kutalit. Intrepretojnë:

XHAKOMINO – Amri Hasanlliu
LILJANA- Paola Kodra
CINKUEMANI- Arben Derhemi
MARJANA- Marjana Kondi
ROZARIA- Klodjana Keco
AT LANDOLINO- Redjan Mulla
KAVALIER DIANA- Alert Celoaliaj
FILOMENA- Merita Dabulla
NINI- Ezra Vogli
*dhe me pjesëmarrjen e veçante të Robert Ndrenikës në rolin e TOTIT