window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '239313143246779', xfbml : true, version : 'v2.9' }); FB.AppEvents.logPageView(); }; (function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); class="single single-post postid-1947 single-format-standard m-has-header-bg wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2 vc_responsive">

Qendra Kulturore Tirana, (Teatri Metropol) në kuadër të gamës së gjerë të aktiviteteve të ndryshme artistike, në datën 11/05/2017, ora 20:00, organizon koncertin recital “Treni i tingujve”, të pianistit Lambert Jorganxhi. Ky koncert është i katërti në rradhë i Qendrës Kulturore Tirana, pas koncerteve të muzikantëve, Gent Rushi me “Jazz Albania”, koncertin “Ritual Moods” të piniastit Robert Bishës dhe “Hana e Plotë” nga Vlashent Sata.
Koncerti “Treni i tingujve” do të mbahet në sallën “Shekspir” të Teatrit Metropol. Gjatë këtij koncerti Jorganxhi do interpretoj në piano i shoqëuar live nga All In Band dhe nga këngëtarët me të cilët ka bashkëpunuar si Rezarta Smaja, Klajdi Musabelliu, Sheila Haxhiraj, Emi Bogdo, Andi Stafuka, Savjana Vjerdha, Anisa Smajlaj, Nilsa Hysi, Stiv Mello, Filonid Aliu, Erina Seitllari. Koncerti zgjat 90 minuta.

seprapthi-cover